Yok artık diyeceğiniz bir ürün! Samsung’un katlanabilir Galaxy X ürünü!

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy X

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy X’i en erken Mobile World Congress (MWC) 2017’de duyurması bekleniyor.

Şirketin, katlanabilir telefon çözümleri konusunda iki akıllı telefon üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. Samsung biri 8 inçlik, diğeri 5 inçlik iki akıllı telefon odaklı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Samsung’un Galaxy S8, Galaxy S8 Edge, Galaxy Note 7, Galaxy Note 7 Edge, Galaxy X olmak üzere 5 akıllı telefonu MWC 2017’de duyuracağı ifade ediliyor.

Bahsedilen cihazlardan Galaxy X haricindekilerin 2.5K çözünürlük, RGB alt piksel düzenleme, ve AMOLED ekrana sahip olmaları bekleniyor.

Galaxy X’in ise, özel bir projeyi kullanarak, cihazda 4K teknolojisinikullanmayı hedeflediğini ifade ediliyor.

Samsung CES 2013’de katlanabilir ekran kavramını, CES 2014’de ise ilk katlanabilir telefon prototipini göstermişti.

Bazı kaynaklar ise cihazın her ülkede satışa sunulmayacağını söylüyorlar. Galaxy X’in ilk etapta İngiltere, Almanya, İtalya, Güney Kore, Fransa, Polonya ve İskandinavya ülkelerinde kullanımda olacağını belirtiyorlar.

Ayrıca İngiltere merkezli Carphone Warehouse için cihazın özel bir sürümünün de bulunacağı dile getiriliyor.

Samsung’un çok tartışılacak bir şekilde cihazın ABD lansmanını çok daha ileri bir tarihte yapacağı kaydediliyor.

16-06/21/samsung-galaxy-x.jpg

Galaxy X özellikleri nasıl olacak?

Samsung’un, iki farklı katlanabilir akıllı telefon projesinin üzerinde çalıştığı belirtilmişti. Samsung’un iki cihazda kullanacağı teknolojilerde yavaş yavaş netleşmeye başladı.

İlk amiral gemisinde 4K çözünürlükte AMOLED spor ekrana sahip olacağı ifade edilirken, ikinci modelin kamerasının diğer modeller aksine Samsung kameraları kaynaklı olacağı dile getiriliyor. Nitekim Samsung, Galaxy S7haricinde birçok cihazında Sony yapımı sensörleri kullanıyor.

Samsung’un her iki cihazda da kullanıma sunmak istediği 4K teknolojisinin sanal gerçeklik çözümleri ile kurulacak bütünleşmeden kaynaklandığının altı çiziliyor.

16-06/21/samsung-presente-l-ecran-flexible-du-galaxy-x-au-sid-2016_171204_w460.jpg

Cihazların Hızlı Şarj 3.0 Özelliği ile, Qualcomm işlemcisini kullanması bekleniyor.

3 GB RAM, arttırılmış depolama için MicroSD yuvası ve çıkarılabilir pil gibi çözümlerin Galaxy X ile kullanıcılara sunulması bekleniyor.Bir Cevap Yazın