Xiaomi’den suya dayanıklılık özelliği geliyor!

Mobil dünyasının önde gelen üreticilerinden Xiaomi’nin önümüzdeki süreçte duyuracağı ürünlerde nasıl bir strateji izleyeceği yavaş yavaş netleşiyor.

Yıl sonunda duyuracağı bir ya da birkaç akıllı telefonda LG üretimi OLED ekran kullanacağı bildirilen Xiaomi’den bu defa suya dayanıklı akıllı telefon hamlesi geliyor.

Xiaomi Mi5 İnceleme

Xiaomi Mi5 İnceleme

Xiaomi Mi5 inceleme videomuzda karşınızdayız. Bakalım diğer amiral gemilerine özellikleri ve…

Çin basınında yer alan haberlere göre Xiaomi’nin hedefinde suya ve toza dayanıklı telefonlar var. Bugüne dek fiyat/performans odaklı ürünlerle adından söz ettiren Xiaomi, suya dayanıklılık özelliğine rağmen telefonlardaki agresif fiyat yapısını korumayı sürdürecek

Suya dayanıklı kasa fiyatları pek etkilemeyecek

Çinli gazetecilere konuşan Xiaomi’nin başarılı CEO’su Lei Jun, suya dayanıklılık özelliğinin telefondaki maliyeti sadece %2-3 oranında artıracağını belirtiyor.

Basit bir matematik hesabı yapacak olursak; Çin’de 308 dolardan satılan Xiaomi’nin yeni tepe modeli Mi 5 (3GB RAM-32GB depolama sürümü) eğer suya dayanıklı olsaydı telefonun fiyatı 316 dolar olacaktı.

16-06/19/st_20150119_etleijun_992196e.jpg

Xiaomi’nin yol haritasında sadece OLED ekrana ve suya dayanıklı kasaya sahip telefonlar bulunmuyor. Kavisli ekrana sahip bir telefon, Huawei P9gibi çift kameralı bir model ve Xiaomi’nin kendi geliştirdiği işlemciden güç alacak bir telefon Çinli teknoloji devinin yakın zamanda tüketicilerle buluşturacağı ürünlerin başında geliyor.Bir Cevap Yazın