Samsung Galaxy S8’in güncel şaşırtıcı haberleri!

Galaxy Note 7 cephesindeki gelişmelerin artış gösterdiği bir dönemde sürpriz bir şekilde Galaxy S8 hakkında önemli iddialar ortaya atıldı. Çinli kaynaklar büyük olasılıkla şubat ayında düzenlenecek MWC 2017etkinliğinde tanıtılacak Galaxy S8’de yer alacak bazı özellikleri şimdiden dillendirmeye başladı.

Öncelikle Galaxy S8’e 4K Ultra HD çözünürlüklü ekran eşlik edecek. Son iki yıldır Galaxy S serisi telefonlarda 2K ekrana yer veren Samsung’un gelişenVR teknolojisi de göz önüne alındığında Galaxy S8’de 4K ekrana geçiş yapması olası görünüyor.

Galaxy S8’de çift kamera yer alabilir

Çinli kaynaklara göre sekizinci nesil Galaxy S akıllı telefonda çift kamera modülü yer alacak. Mobil dünyasında USB Type-C ile birlikte son dönemin popüler donanımlarından biri olan çift kamera özelliğinin de Galaxy S8’de yer alması olası görünüyor.

16-06/20/maxresdefault.jpg

Çift kamera özelliği uzun bir süredir iPhone 7 Plus için dillendiriliyor. Henüz kesinlik kazanmadı, ancak iPhone 7 Plus’ın çift kameraya sahip olması durumunda, Samsung’un bu noktada rakibinden geri kalmamak adına söz konusu özelliği bir sonraki Galaxy S ve Galaxy Note serisi modellere dahil etmesi ihtimalini daha da artıracaktır.

Galaxy S8’e ilişkin son iddia telefona güç verecek işlemciye dair. Çinli kaynaklara göre Galaxy S8’e Qualcomm Snapdragon 830 işlemcisi güç verecek. Henüz çekirdek sayısı bilinmeyen işlemci gelen haberlere göre 10 nm FinFET üretim teknolojisine sahip olacak.

Galaxy S8’in 4K çözünürlüklü ekranı dikkate alındığında, işlemcinin üretim mimarisi pil tarafında kayda değer bir verimlilik sağlayacaktır. Snapdragon 820 kriter testlerinden elde ettiği performansla rakipleri karşısında önemli işlere imza attı diyebiliriz. Benzer başarıyı Snadpragon 830’un da sürdüreceğini söyleyebiliriz.Bir Cevap Yazın