OLED ekrana geçiş yapan ürünler ve detayları!

Geleceğin ekran teknolojisi OLED’e üreticilerin ilgisi her geçen gün artıyor. Son dönemde birçok Çinli üretici akıllı telefonlarda OLED ekrana geçiş yaparken, sektörden gelen güvenilir kaynaklar 2017 ya da 2018 yılında iseApple’ın iPhone modellerinde OLED ekrana geçiş yapacağını bildiriyor.

Mobil dünyasında OLED ekran üretimi ve tedariki noktasında Samsung şu an açık ara lider. Sektörün bir numaralı ismi bugün artık giriş seviyesi modellerde dahi OLED ekran teknolojisine yer veriyor.

Öyle ki Samsung şu an gözünü bilgisayar piyasasına dikmiş durumda. HPtarafından geliştirilen Spectre X360 dizüstü bilgisayar için OLED panel tedariki sağlayan Samsung, gelen haberlere farklı üreticilerle de görüşmeler halinde.

OLED Ekranlı İlk Bilgisayar Spectre X360

OLED Ekranlı İlk Bilgisayar Spectre X360

HP’nin OLED ekrana sahip ilk bilgisayarı Spectre X360 satışa sunuldu. OLED ekran sayesinde daha…

LG ise dünyanın önde OLED ekran üreticilerinden biri olmasına karşın, OLED ekran mobil tarafta sadece G Flex serisinde kullandı.

İlerleyen süreçte LG markası altında tanıtılacak daha fazla telefonda OLEDekran teknolojisini görür müyüz bilinmez; ancak gelen haberler LG’nin iki önemli üreticiye OLED panel tedariki sağlayacağını ve bu noktada önemli bir oyuncu olacağını gösteriyor.

16-06/18/maxresdefault-1.jpg

*Huawei, P9 Plus modelinde Super AMOLED ekran teknolojisini kullandı. 

Güney Kore menşeli etnews sitesinde yer alan habere göre LG Display,geçen yıl 180 milyon akıllı telefon satmayı başaran Huawei ve Xiaomi içinOLED ekran üretimi gerçekleştirecek. Çinli üreticiler LG üretimi OLED panelleri ilk olarak yıl sonunda tanıtılacak bazı modellerde kullanmaya başlayacak.

OLED ekranın hangi modellerde yer alacağını şimdiden kestirmek güç, fakat ilk olarak tepe modellerde kullanılması sürpriz olmayacaktır. Ya da gelişenkavisli ekran teknolojisi dikkate alındığında Xiaomi ve Huawei’in bu noktada tanıtacağı yeni ürünlerde OLED ekran kullanılabilir.Bir Cevap Yazın