Galaxy Note 5’e yepyeni epey kullanışlı TouchWiz arayüzü geliyor!

Samsung’un son dönemde önemli gelişmeler gösteren TouchWiz kullanıcı arayüzü Galaxy Note 7 ile birlikte yeni bir görünüme bürünecek. İlk olarak geçtiğimiz günlerde dillendirilen TouchWiz UX isimli kullanıcı arayüzü XDA Geliştiricileri tarafından Galaxy Note 5 modeline uyarlandı.

Galaxy Note 5 için gerçekleştirilen uyarlamayla birlikte arayüzün neler sunacağı da büyük ölçüde netlik kazanmış oldu. TouchWiz UX arayüzü henüz beta seviyesinde, dolayısıyla arayüzün nihai sürümünde ufak çaplı farklılıklar karşımıza çıkabilir.

TouchWiz UX kullanıcı arayüzünde tasarım ve genel yapının büyük oranda değiştiğini söyleyebiliriz. Alt bölümdeki  on beş dakikalık inceleme videosu değişimin arayüzün her noktasında yaşanacağını gösteriyor.

Daha modern bir TouchWiz geliyor

Bazı uygulamalarda değişen simgeler, yeniden dizayn edilen bildirim ekranı ve hızlı ayarlar menüsü, widget’larda şeffaflık ayarı ve daha birçok yeni gelişme, çok daha etkileşimli bir arayüzün bizleri beklediğini gösteriyor.

16-06/21/1.jpg

Henüz beta seviyesinde olan TouchWiz UX kullanıcı arayüzünü şu an içinGalaxy Note 5’e yüklemeniz mümkün. Ancak öncesinde telefonunuzdaTWRP Recovery’nin yüklü olması gerekiyor. ROM yükleme konusunda tecrübeliyseniz mevcut telefonunuzun yedeğini alarak yeni TouchWiz UXarayüzünü tecrübe etmenizi öneririz.

Galaxy Note 5 için yayınlanan yeni TouchWiz UX arayüzüne ait ROM’uburadan indirebilirsiniz. Alt bölümde ve sonraki sayfalarda ise yeni arayüze ait inceleme videosu ve ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.

16-06/21/3.pngBir Cevap Yazın